Ana Sayfa YAYINLAR ÇİZGİ ROMAN Bihikaye
İndirim!

Bihikaye

24,00 TL 14,40 TL

bihikâye, parçalanan bir adamın çok parçalı hikâyesini anlatıyor. Silvano Landi, yakın zamanda karısı tarafından terk edilmiş 50’li yaşlarında bir yazar. Kendi savaşının ve Birinci Dünya Savaşı’nı yaşayan büyükbabasının hikâyesi; gerçeklik ile sanrılar, karanlık ile aydınlık; farklı çizim teknikleriyle iç içe geçerek tek bir öyküye dönüşüyor.
bihikâye, boşluğa düşüşün hikâyesi. Ve her seferinde geri dönüşün, tekrar yola çıkışın imkanı üzerine etkili bir anlatı. Usta çizer Gipi, dağılmış bir belleğin parçalarını bir araya topluyor.

***
Gipi (Gian-Alfonso Pacinotti), 1963’de İtalya’nın Pisa kentinde doğdu. Kariyerine yayıncılık ve reklam sektöründe illüstrasyonlar yaparak başlayan Gipi, 30’lu yaşlarında illüstratif öyküler ve çizgi romanlar yapmaya başladı. Grafik ve hikaye anlatımındaki yeteneği sayesinde birkaç yıl içinde hatırı sayılır bir başarı elde etti. Kısa sürede çizgi romanın en prestijli ödüllerinin sahibi oldu; Eisner (adaylık), Max & Moritz, Goscinny (En İyi Senaryo), Angoulême (En İyi Albüm).

Kategoriler: