Anasayfa YAZAR ÇİZERLER Ege Görgün

Ege Görgün

Kocaeli doğumlu olan Ege Görgün 1995 yılında girdiği medyada bugüne dek pek çok yayın grubunun çeşitli mecralarında farklı pozisyonlarda görev aldı.
Dergilerde yayın yönetmeni (Max, Milliyet Kardeş, Beşiktaş, Erkekçe, Goal) editör (Haftalık, Esquire) ya da yazar (Harakiri, Kara Karga, Filmarası, 45lik, Skyroad, AD Net, T3, FourFourTwo vs.) olarak; gazetelerin haftasonu eklerinde köşe yazarı, sinema yazarı, müzik yazarı ya da kitap sayfası yazarı (Milliyet, Vatan, Akşam) olarak; internet portallarında yine yayın yönetmeni ve yazar (E-kolay, Veezy.com, Goal.com) olarak; TV kanallarında yorumcu, danışman ve program editörü (TRT, Bloomberg HT, DreamTV) olarak çalıştı.
1990’ların ikinci yarısından bu yana çok sayıda çizgi romanın (Hellboy, Zagor, Teks, Nathan Never, Martin Mystere, Dylan Dog) ve çocuk dergisinin/kitabının (Casper, Maske, Herkül, Star Wars, Power Rangers, Hotwheels, Ben10) editörlüğünü ya da çevirmenliğini üstlendi. Öyküleri çeşitli edebiyat dergilerinde (Adam Öykü, Gösteri, Düşler, Metis Öykü, Çevrimdışı İstanbul, Yazıyor) yayımlanan Görgün’ün bir bilimkurgu öyküsü de 2003’de Okuyanus yayınlarından çıkan Gelecek Öyküler derlemesinde yer aldı. Bugüne kadar 3 uluslarararası sinema festivalinde jüri üyeliği yaptı ve festival kitaplarına yazılarıyla katkılarda bulundu. 2008’de popüler sinema bloğu Tersninja.com’u kurdu.
Öykü kitabı Cinbaz 2013’te yayımlandı. Meltem Görgün ile Murat Soydan kitabını hazırladı. Kara Karga’dan çıkan kitapları ise Bana Onun Portresini Getirin(Sinema Tarihi), Takımdan Ayrı Düz Yazılar (Futbol Tarihi) ve popüler kültür yazılarından derlenen Ters Ninja’dır.